SVEUČILIŠTE VERN'

VIZIJA

Međunarodno, otvoreno, inovativno, poduzetničko sveučilište, prepoznatljivo u znanosti i visokom obrazovanju, te društveno odgovorno u svom djelovanju.

MISIJA

Akademskom izvrsnošću i društveno odgovornim djelovanjem u području visokog obrazovanja razvijamo akademske, istraživačke i stručne kompetencije, inovativnost, poduzetnost i poslovnost, te aktivno djelujemo na vlastitom i ukupnom društvenom razvoju.

Sukladno navedenoj viziji i misiji, u svome djelovanju fokusirani smo na razvoj sljedećih osobina i kompetencija:

STRUČNOST

Stečeno znanje i kompetencije specifične za odabrano područje/struku.

KRITIČKO MIŠLJENJE

Istraživačko i kreativno rješavanje problema, donošenje promišljenih i utemeljenih odluka, preuzimanje odgovornosti za vlastito učenje.

PODUZETNOST

Razvijene poduzetničke sposobnosti (kreativnost, inovativnost, komunikativnost, prepoznavanje prilika i preuzimanje rizika).

POSLOVNOST

Usvojena znanja i vještine za poslovno planiranje, pregovaranje, prezentiranje, ICT, poslovnu pismenost, strane jezike (poslovni diskurs) i poslovnu etiku.

INTERAKCIJA

Usvajanje znanja i vještina u pretežito malim studijskim grupama utemeljeno na problemski orijentiranim analizama slučajeva, te usmjereno prema potrebama i razvoju studenta pojedinca; poticanje studenata na kontinuirani osobni angažman i aktivnu participaciju u nastavnom procesu.

ISPUNJENJE

Organiziranjem slobodnih (izvannastavnih) aktivnosti, poticanje studenata na ispunjen život bogat kulturnim, sportskim i društvenim sadržajima.

ZADOVOLJSTVO

Stjecanje znanja kroz zahtjevan, ali ujedno zanimljiv i uzbudljiv proces koji stvaralačkim entuzijazmom i zadovoljstvom prožima podjednako studente i nastavnike.

Uprava Sveučilišta VERN'

Upravu Sveučilišta VERN’ čine predsjednik Uprave i dva člana.
Upravno vijeće Sveučilišta VERN’ čine predsjednik Upravnog vijeća i dva člana.

Branko Štefanović

predsjednik Uprave i Upravnog vijeća

prof. dr. sc. Vlatko Cvrtila

privremeni rektor i član Uprave i Upravnog vijeća